Projektowane przez nas strony są przyjazne urządzeniom mobilnym. Dzięki zastosowaniu mechanizmów dostosowania się do rozdzielczości urządzenia lub wykonaniu dedykowanej wersji mobilnej nasze strony wyglądają profesjonalnie na każdym urządzeniu mobilnym, a użytkownik w intuicyjny sposób dociera do poszukiwanych informacji.

Urządzenia mobilne z roku stają się coraz bardziej powszechne. Tablet, smartphone to już nie tylko urządzenia dla bogatych, ale są to narzędzia wykorzystywane przez każdego do sprawdzania poczty, czytania wiadomości, dokonywania zakupów czy płacenia rachunków. Klienci coraz częściej decydują się na tworzenie strony zoptymalizowanej do urządzeń mobilnych. Dla czego? O każdej porze dnia, w każdym miejscu na Świecie, osoba zainteresowana ofertą Twojej firmy może się z nią zapoznać. Gdy Twoja strona nie jest przystosowana do urządzeń mobilnych jest mniej użyteczna dla użytkownika, przez co możemy go zniechęcić do dalszego odwiedzania strony.

Co to jest strona zaprojektowana zgodnie z filozofią RWD?

Responsive Web Design to nowe podejście, nowa filozofia tworzenia i budowania serwisów i aplikacji internetowych z nadrzędnym założeniem „responsive websites respond to their environment”. Responsive Web Design to termin ukuty przez Ethana Marcotte’a w artykule „Responsive Web Design”. Serwis WWW tworzony jest w taki sposób, który pozwala na jego samodzielną adaptację do wielkości ekranu/urządzenia czy okna przeglądarki. Strona prezentuje się więc w różny sposób w zależności od szerokości ekranu. Takie podejście do projektowania serwisów ułatwia Internautom czytanie zawartości, nawigację oraz ogranicza potrzebę powiększania/pomniejszania i przewijania.

Co to jest strona mobilna?

Dedykowana strona mobilna jest zupełnie niezależna od swojej wersji tradycyjnej („desktopowej”). Stronę dedykowaną poznasz po konstrukcji jej adresu URL. Strony mobilne zazwyczaj otrzymują adresy domen z subdomeną lub też pracują na zupełnie innej domenie (np.m.nazwastrony.pl, mini.nazwastrony.pl, nazwastrony.mobi).
Wybór takiego podejścia zazwyczaj oznacza konieczność zarządzania i aktualizowania wielu wersji serwisów, co z jednej strony może być koszto- i czasochłonne, ale z drugiej – ułatwia tworzenie i serwowanie różnych treści, osobno dla wersji mobilnej i osobno dla wersji tradycyjnej.

Zanim zdecydujesz się co wybrać , zobacz porównanie.

 Strona dedykowanaStrona w RWD
Nośniki: komputer stacjonarny,
laptop, tablet, smartfon, czytniki ebook.
tempo ładowania strony i przygotowanie
różnych wielkości obrazków
Możliwość wypracowania nowych
zestawów interakcji z użytkownikiem (User experience)
Treść, komunikaty, akcje

Zawsze bardziej dopasowany kontant?
To ty i zespół projektantów decydujecie co zobaczy użytkownik. Najczęściej odbywa się to przez okrajanie treści.
Ale czy na pewno chce tego Wasz odbiorca

Nie zawsze musisz pokazywać to samo w wersji RWD. Nie polega to tylko na zmniejszaniu, skracaniu ale i także dodawaniu u ukrywaniu elementów strony

Wykonanie serwisu, optymalizacja procesu tworzenia

Najczęściej dwa zespoły. Osobne projekty graficzne, podwójne wdrażanie, dwukrotność procesu

Jeden zespół, jeden projektant UI, jednokrotne decyzje, jeden kod

Utrzymanie serwisu, aktualizacja, rozwój
Zarzdzanie adesami internetowymi, promocjami, komunikacja, wpływ na SEO
Zarzdzanie adesami internetowymi, promocjami, komunikacja, wpływ na SEO